לא קונה

בזמן האחרון שמתי לב שיש הרבה פרסומות שלא קשורות ישירות למוצר שהן מוכרות או שהן קושרות עצמן למוצר בדרך מעצבנת, בזבזנית, הרסנית ורועשת. אני יודעת שאם אני מדברת כאן על פרסומת שהרגיזה אותי אז הפרסומת הצליחה, כי שמתי לב אליה, אולי גם אני גורמת שאחרים ישימו לב אליה בכך שאני מדברת עליה וכך אני גורמת להצלחת המוצר אותו היא מפרסמת.

ובכל זאת אני כותבת כאן והמטרה שלי היא לדבר על המוצרים הללו כדי שלא יקנו אותם. אישית החלטתי להחרים מוצרים המפורסמים בדרך מעצבנת, לא רק בגלל שהפרסומת מעצבנת אלא בגלל שהיא גורמת נזק. לא ברור לי למה בפרסומת של מזון צריך לפוצץ פירות, ירקות, שימורים ועוד, לגרום לנזק, להרוס מזון טוב וכל זאת בשביל שמישהו יקנה מזון אחר. יש שיגידו שהפרסומת לא באמת עושה את הנזק הזה, שזה צילום מוצלח וכו'. לא משכנע אותי. כשילדים רואים שמפוצצים מזון בסופר, מבחינתם זה פיצוץ מזון בסופר. כלומר, מותר לעשות נזק, לכלוך ורעש בשביל למכור משהו. סוג של מטרה שמקדשת את האמצעים. לא מקובל עלי. לא מתאים לי לעשות לכלוך ונזק ולגרום לבזבוז משווע רק בשביל למכור יותר. רוצים למכור לי מוצר מסויים ויש תקציב לבזבז על מוצרים על מנת לפוצץ אותם? תרמו אותם לנזקקים, פרסמו את זה, אז אני אקנה את המוצר שאתם מפרסמים.

באותה מידה, לא סובלת את הפרסומת לאבקת כביסה שלצורך ההדגמה של טיב האבקה מסיעים אנשים צורחים דרך אנשים צורחים אחרים. שוב, צרחות (רעש מחריש אוזניים, למה?), לכלוך, בלאגן, סיכון. מיותר מאוד. לא קונה את האבקה הזאת ולא משנה כמה סוגי כתמים היא יכולה לנקות.

אני מכריזה בזאת שאני לא קונה מוצרים שהמפרסמים שלהם חושבים שהם יכולים לצרכי פרסום לבזבז מוצרים אחרים, יכולים להרוס, ליצור בלאגן, לזרוק, לקלקל, לקלל, להשמיד וכו'.

אני לא צדקנית, לא ייפת נפש. סתם נמאס לי לראות אוכל מושמד ונזרק, לשמוע צרחות ללא טעם, להרגיש שמוכרים לי מוצר בדרך שלא קשורה למוצר בכלל. וזה עוד לפני שאדבר על כך שמוכרים לי גלידת שמנת נטולת שמנת…

אז לא קונה. פרסומת שמכילה רעש, הרס, פגיעה, בלאגן, לכלוך ובזבוז מבחינתי, המוצר שהיא מוכרת לא יכנס אלי הביתה. אמנם אני רק אדם אחד קטן אבל שינוי צריך להתחיל במקום אחד ומבחינתי השינוי מתחיל כאן ועכשיו.

כתיבת תגובה