גיוס קל

"וזה הרגע
הנה באה השעה
מה תביא איתה הרוח
מה ימיס את הדממה
ויש סיבות לכל דבר
…ויש חלום שלא נגמר
בסוף הדרך עוד תהיה מאושר…מחר היום הגדולל :)"

זה מה שהבן שלי, הידוע בכינויו "השני", כתב בפייסבוק שלו כמה שעות לפני שהתגייס לצה"ל. הבוקר גייסנו את הבן הצעיר. אחיו הבכור, כבר משרת כמעט שלוש שנים, ענבר ועמרי

קצין בצה"ל, מפקד קורס חובשים,עבר תהליך התבגרות לא פשוט במהלך שרותו הצבאי.


וזה הצעיר, התינוק שלי, ילד של אמא, שאסור לחבק אותו בציבור אבל מגיע ומתיישב לידי לחיבוק וטעינת מצברים כשאף אחד לא רואה, שנולד קצת פחות מ 3 ק"ג- 4 שבועות לפני מועד הלידה המשוער, שהתחיל ללכת לפני שבעצם היה בשל לכך ומעד די הרבה פעמים לפני שלמד ללכת בלי ליפול, שלמד לדבר ממש מאוחר עד כדי כך שאבא שלו דאג שמא לא ידבר אבל בבי"ס בכל יום הורים השיחה הייתה נפתחת בזה שאמרו לי שהוא פטפטן לא קטן, הילדון שבגן חובה התחיל חוג התעמלות מכשירים, התאמן 5 פעמים בשבוע ובהיותו בכתה א' יצא מהכתה לאימון 3 שעות בשבוע בתנאי שישלים את החומר שמפסיד ואלה היו השעות היחידות בשבוע בהן באמת עשה שיעורים. אחר כך התאמן בכדורסל, בטריאתלון, תמיד עשה ספורט ואם לא הוציא מספיק אנרגיה בחוגים ובאימונים היה מתרוצץ בבית עם כסא על הראש או יוצא לקלוע לסל עוד ועוד. הילד הזה שבהיותו בר מצווה קיבל מתנה מסבתא וסבא טיול לחו"ל, נסע בכל העולם ולכל טיול אפשרי באופן תאורטי עד שהחליט לטוס לחודש מחנה קיץ בארה"ב והוא כבר בוגר י"א. הנער הזה שהגיע ללמוד ב"אשל הנשיא" ומכתה ז' ידע שילך ללמוד במגמת קולנוע, שאוהב קולנוע ולשחק בפליימוביל ולהשתובב עם בני הדודים שלו והוא ילד יצירתי, מלא דמיון ורגישות. הילד הזה שלי שגדל להיות גבר גבר, חמוד ורציני, הילד הזה התגייס פתאום היום.

אני מאחלת לך חמוד שלי, מכל הלב, שתדע להפיק את המקסימום שאתה יכול, שתצליח בכל מה שהשרות הצבאי יזמן לך, שתרכוש חברים טובים ותשכיל לשמור על החברים שכבר יש לך, תלמד דברים חדשים ומעניינים, תתרום ותיתרם, תאהב את מה שתעשה, תתבגר – אבל לא יותר מדי ו-תחזור הביתה בשלום.

באהבה – אמא

כתיבת תגובה