משפחה, אהבה, חיים, שגרה…

אחד הילדים מרגיש לא טוב. ברורים, רופאים, בדיקות ומקבלים אבחנה. מצב בריאותי חדש ולא מוכר. משהו שאפשר לחיות איתו ויחד עם זאת מצב חדש ולא מוכר. רעם ביום בהיר. פתאום צריך ללמוד הרבה דברים בבת אחת, צריך להתמודד, לשדר לילד רוגע ושליטה, להחליט החלטות, לבדוק אפשרויות, להתאים את החיים למשהו חדש. לדעת עם מה מתמודדים, ללמוד,  לחפש מידע, לדבר עם אנשים, לשאול אנשי מקצוע: רופאה, דיאטנית, מומחה…  ליידע את המשפחה, ליידע חברים, מה אומרים בעבודה, לחץ.

הגילוי שלילד שלי יש מחלה הוא מצב שצריך להתרגל אליו וללמוד לחיות איתו. בין אם זאת סכרת, צליאק, אסטמה, קרוהן, אפילפסיה או המופיליה, לכל מחלה יש את הסימפטומים שלה, את התופעות והתרופות שלה ואת דרכי התמודדות משלה,  אך מבחינה משפחתית יש דרכים להקל על ההתמודדות, דרכים ללמוד לחיות עם השינוי ולצמוח ממנו. זהו משבר משפחתי שניתן להתמודד איתו וללמוד לחיות איתו. ליצור שגרה חדשה. 

כשהחיים מפגישים אותי עם מצב חיים חדש אני חוקרת אותו ולומדת אותו. זאת ההתמודדות שלי. כתוצאה מנסיבות חיים צברתי ידע רב ויקר ערך על התמודדות עם מצבי משבר שונים. בשילוב עם מקצועי כמטפלת משפחתית, כמנהלת טיפול וכמאמנת בריאות והניסיון הרב שיש לי בתחום הטיפול והנחיית הקבוצות, אני מאמינה שיש לי את היכולת לעזור למשפחות שמתמודדות עם משבר הסובב סביב בעיה בריאותית של אחד הילדים. מזה זמן אני משחקת עם הרעיון להציג את עצמי כמטפלת במשפחות שחוות משבר מאתגר שכזה. החלטתי שהגיע הזמן לעשות מעשה. אז הנה אני, יוצאת לדרך ישנה חדשה, מתמקדת במתן ייעוץ למשפחות שאחד מילדיהם מאובחן כמתמודד עם אחת מהמחלות האלה, איתן צריך ללמוד לחיות וכן ייעוץ לאנשי מקצוע המתמודדים עם משפחות אלה.

שנהיה בריאים.

כתיבת תגובה