שאלות נפוצות

תשובות לשאלות שנשאלתי.
אם יש לך עוד שאלה – 052-2787807, יעל

באיזו גישה את מטפלת, היכן למדת?

אני מטפלת משפחתית, למדתי טיפול משפחתי במכון ברקאי ברמת גן. אני משלבת כמה וכמה גישות טיפוליות אך החביבה עלי היא הגישה הנרטיבית ואני משתמשת הרבה בשפה של תקשורת מקרבת. לכל זוג אני מתאימה את הכלים והגישות המתאימים להם ומשלבת גם קלפים, משחקים וכל מה שיכול לעזור להם להתקדם ולחיות בזוגיות טובה יותר.

איך נראית הקליניקה ומה מידת הפרטיות? חניה?

הקליניקה נמצאת בבית שלי בלהבים, הכניסה מאפשרת פרטיות למגיעים. יש שפע חניה בחינם.

מה מידת הזמינות מעבר לשעות הטיפול?

שעת הטיפול אמורה לספק את התקשורת המתאימה. עם זאת, במידה ועולה שאלה דחופה, ניתן כמובן ליצור קשר בהודעה ואני חוזרת אליכם.

במידה ומעורבים בטיפול בבני הזוג אנשי טיפול נוספים כמו עו”ס, פסיכיאטר האם יש קשר ביניכם?

בין ההכשרות שלי, אני גם מנהלת טיפול מוסמכת ויש לי את היכולת לראות את התהליך בהיבט רחב ולבדוק את הקשר בין אנשי הטיפול השונים. במידת הצורך ובהסכמתכם כמובן אצור קשר עם מטפלים נוספים בקהילה על מנת לייצר טיפול מיטבי בזוג.

מה לגבי סודיות, האם ואיפה את כותבת את השיחות?

אני רושמת סיכומים קצרים של הפגישות על מנת לעקוב אחר התקדמות. הרישומים שמורים בתיקייה סודית במחשב שלי ואין אליה גישה.

את מטפלת אשה, הזוג מגיע אשה וגבר, איך מונעים חוסר איזון בין מגדרים?

שאלה טובה. על ידי מודעות לנושא אני חושבת שאני מצליחה להימנע ממלכודות הקשורות למגדר ובמידה ואחד מבני הזוג מרגיש שאני לא אובייקטיבית, אשמח לשמוע על כך.

אני מאוד רוצה לבוא לטיפול אבל בן הזוג שלי מסרב, האם אפשר להגיע לבד?

במילה אחת, כן. בכמה מילים, התקשורת של בני זוג היא הדדית וברור שעדיף ששני בני הזוג ילמדו איך לתקשר טוב יותר. בכלל עדיף שני בני הזוג יהיו מושקעים ברצון לשנות ולטפל. יחד עם זאת, מספיק שאחד מאיתנו מתחיל לשנות את הדרך בה רואים את הדברים ומדברים לשני וכבר הדברים מתחילים להשתנות. האנרגיה משתנה, הטונים משתנים וגם התגובות מהצד השני משתנות. אפשר לטפל רק בצד אחד וזה עושה שינוי בכלל ואולי עם הזמן גם הוא יחליט שבא לו לבדוק מה קורה בחדר ואיך זה עובד.

מה הניסיון שלך?

אני מטפלת בזוגות משנת 2002.

אני לא יודעת אם כדאי לעבוד על הקשר או פשוט להתגרש וזהו. איך להחליט?

שאלה מאוד מורכבת שתלויה בהמון גורמים. בעקרון אני בעד לנסות לשקם את היחסים במיוחד אם יש ילדים ויש עוד ניצוץ של תקווה. תמיד אפשר להתגרש בעתיד. הרבה זוגות חושבים שלהתגרש זה קל ואחרי הגירושין הכל ישתפר אבל זה לא ככה. המצב הכלכלי משתנה לרעה, הסדרי הראיה לא פשוטים, הפרידה מחברים, מהמוכר, יש לגירושין הרבה היבטים. יחד עם זאת, לא צריך להישאר בקשר בכל מחיר. אם לא מתאים אז לא. אבל צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

כמה זמן לוקח טיפול זוגי?

לשאלה הזאת אין תשובה חד משמעית. מניסיון שלי עם זוגות קודמים טיפול ממוצע לוקח בין 6-15 מפגשים. כמובן שהיו מקרים שאחרי פגישה אחת בני זוג הבינו דברים וזה הספיק להם או שהם לא רצו להמשיך ולגעת בכאב ויש זוגות שהיו זקוקים למפגשים רבים כי בזמן שטיפלו בנושא שלשמו הגיעו, עלו נושאים נוספים והם רצו לטפל גם בהם.

מה ההבדל בין טיפול לגישור?

טיפול הוא תהליך של שיחה סביב נושא שמפריע לזוג, אנחנו מדברים על הנושא הזה ואני עוזרת לכם למצוא דרכים לפתור אותו או לחיות איתו. בדרך כלל נדבר על תקשורת, נלמד מה מפריע לכל אחד מכם ונראה איך אפשר לגשר על הפערים.

גישור הוא הליך של שני אנשים שיש ביניהם מחלוקת וצריך לפתור את המחלוקת הזאת. התפיסה של גישור היא שאין תשובות נכונות, יש את מה שנכון לכם, צריך להיות יצירתים ולחשוב על פתרונות רבים ככל האפשר ואז לבחור את מה שמתאים לכם. בגישור לקראת גירושין אנחנו מגיעים להסכם גירושין שכולל זמני שהיה עם הילדים, חלוקת הרכוש ותשלומים שונים. אנחנו בעצם מגשרים על פערים שקיימים בין ראיית הדברים בין שני בני הזוג כך שאתם יכולים להיפרד בצורה מכובדת כשאתם שולטים לכל הדרך בתהליך ובהחלטות. עדיף להגיע לבית המשפט עם הסכם ברור כדי שההחלטה תהיה בידיים שלכם ולא בידיים של השופט. גישור קורה בדרך כלל עם שני מגשרים בו זמנית. זה מאפשר איזון טוב יותר בחדר.

מה מחיר טיפול?

מחיר לשעת טיפול זוגי  350 ₪.

שעת גישור עולה  650 ₪ לשני מגשרים ועוד 3500-6500 ₪ להסכם גישור (תלוי מורכבות).

מה זה קופיא?

קופיא זה ‘זוגיות’ באיטלקית

מי צילם את תמונת השער?

את תמונת זוג האטבים צילם אמנון וינר.

צרו קשר

  • 052-2787807
  • coppia@yaelbesor.com
  • עפרוני 5 להבים
סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים