זוגיות לנצח

אהבה וזוגיותמי שמקשיב לדברים שנושאים זוגות שנישאים, בזמן עמידתם מתחת לחופה, לא יכול שלא להתרגש מהדברים הנפלאים הנאמרים אחד על השניה. אנשים קצת יותר מבוגרים יכולים גם להתפעם מהתמימות של העומדים מתחת לחופה. באוויר נשמעות מילים כמו “לנצח”, “אהבת אמת”, “לעולמים” ועוד. הרגשה דומה יש לי כשאני רואה מנעולים הנעולים על גשרים ושערים ועליהם שמות של בני זוג שהבטיחו לעצמם “לנצח” כזה או אחר ותמיד אני תוהה מה עלה בגורל היחסים של אותם אנשים שנעלו את חייהם לנצח. 

האם כל אותם זוגות מבינים שה”לנצח” לא מתקיים מעצמו? זוגיות “לנצח” זו זוגיות שצריך לעבוד עליה ואפילו קשה. לראות את הטוב בבן הזוג וביחסים, לחזר, לפנק, לשמור על זמן של ‘ביחד’ גם אם השגרה מתישה ומעייפת וגם אם אין זמן ובדיוק “יש פרוייקט שחייבים לסיים”, הילדים צריכים את מלוא תשומת הלב וההורים זקוקים לטיפול צמוד. במקביל צריך לדבר על הקשיים, ולדבר את מה שמפריע וקשה. לא לחכות שהקשיים יהיו קשים מנשוא אלא לדבר אותם כל הזמן.

לא לשכוח שבן או בת הזוג אינם מובנים מאליהם וצריך להראות להם שרואים ושומעים אותם. כמו כן, הצרכים שלנו אינם ברורים וידועים, צריך לומר אותם במילים. לומר מה אני מרגישה, למה אני זקוקה, מה אני רוצה ואוהבת. ומה לא.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים