חוזה נישואין

חוזה הנישואין הוא אחד מהחוזים ארוכי הטווח והמשפיעים ביותר שאדם בוגר עורך בחייו. זהו חוזה לא שגרתי מהבחינה שהוא משלב תחומי חיים רבים בחוזה אחד. החתימה על חוזה נישואין משנה את סטטוס האדם מסטטוס “רווק” (או גרוש או אלמן) לסטטוס “נשוי”. לסטטוס של נשוי יש הבטים משפטיים, רגשיים, חברתיים וכלכליים שונים מאלו של סטטוסים אחרים בחייו. לכן חתימה על חוזה זה משנה את חיי האדם באופן מהותי. ועם זאת, אנשים רבים אינם נותנים את דעתם לשינוי המהותי שהם עומדים לעבור עם החתימה על החוזה.

זוג שעומד להתחתן עורך הכנות רבות. בני הזוג בודקים אולם, צלם, קייטרינג, מארגן ארועים, די-ג’יי, הזמנות,שמלת כלה וחליפה לחתן. אך על הזוגיות, על המשמעות האמיתי של הצעד הענק שהם עושים, מעטים הם הזוגות שנותנים דעתם.

זוג שמחליט להתחתן חושב שהוא מתחתן לנצח. הזוגיות שלהם תשרוד כל מכשול. הם מאוהבים כל כך וחושבים שכך זה ימשך לעד. וזה טבעי ונכון.

יחד עם זאת, עם הזמן נכנסים עוד ועוד גורמים המשפיעים על הזוגיות, גורמים שלא תמיד חשבנו עליהם מראש: מתי נרצה להגדיל את המשפחה, כמה ילדים נרצה, כמה ההורים שלנו צריכים להיות מעורבים בחיים שלנו ואם בכלל, מי המפרנס ומי אחראי הבית, איזה תפקידים בבית כל אחד לוקח ועוד ועוד.

האם בכלל צריך לדבר עם הדברים הללו לפני החתונה? כשהזוג מאוהב ומרגיש שהוא על גג העולם, האם זה הזמן לדבר על הדברים המרגיזים הללו? ואם לא אז אימתי?

אני חושבת על זה הרבה, התשובות הן לא חד משמעיות, אבל הנושאים הם רבים כאן אעלה את חלקם וגם אדון בהם. מקווה שתצטרפו אלי.

יעל

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים