שחרור קיטור על החמות זה כאן?

לפני כמה ימים פנתה אלי מטופלת שלי ושאלה בדיוק את זה: שחרור קיטור על החמות זה כאן? והתחילה לקטר על חמותה אפילו בלי לחכות לתשובה שלי.
אני יודעת שהיא מצילה אותי, היא בסה”כ נהדרת עם הילדים שלי, היא עוזרת לי ממש המון ואוהבת את הילדים שלי ואותי, אין לי ספק בזה אבל אני מתחרפנת ממנה. הבת שלי מתעוררת משנת צהרים והיא ישר נותנת לה עוגייה, אנחנו מתארגנים ליציאה לחוג אז היא מציעה לילד להקריא לו סיפור, כשהיא מגיעה לעזור עם הילדים היא נכנסת למטבח להכין לילדים אוכל והיא משאירה אחריה מהפיכה שאפילו במטבחים מקצועיים שמבשלים למאות איש לא רואים כזאת. ואני לא יכולה לומר לה כלום כי היא באמת עם המון כוונות טובות. אבל אני לא יכולה לסבול את זה שהיא מגיעה לשעה לעזור לי ואח”כ אני צריכה לנקות אחריה שעתיים או שאם היא שומרת על הילדים היא שוברת את כל החוקים שלי. אני גם לא רוצה לריב איתה כי כאמור היא מצילה אותי ולמשל בחופשת חנוכה היא אמורה להיות עם הילדים ארבעה ימים כדי שאני אוכל לעבוד. 

בדקתי איתה מה בעצם מרגיז אותה. מה הדבר שהכי מציק לה בנוכחות של חמותה בבית. ביקשתי ממנה לבחור קלף וזה הקלף היא בחרה, היא אמרה שהיא מזדהה עם הבחורה הזאת שבתמונה, עם הייאוש שלה. שוחחנו על התמונה ועל הרגשות שלה, אחרי כמה דקות של שיחה הגענו להבנה שבעצם קשה לה עם זה שחמותה מצליחה להיות עם הילדים ברוגע ובנועם והיא לא צריכה לחנך את הילדים ואילו אחרי כל ביקור כזה, לוקח לה, לאמא של הילדים, כמה שעות על מנת להחזיר את החיים למסלולם. להבהיר לילדה שאי אפשר לאכול עוגיות כל הזמן וגם שאי אפשר לשחק עם הסלולרי של אמא. שהעזרה הזאת, הרצויה מאוד, לא עולה לה בכסף אבל עולה בהרבה דברים אחרים. שחרור קיטור על החמות זה כאן? יעל בשור, טיפול משפחתי בדרום

ואז נשאלת השאלה אם זה שווה את זה. האם עדיף לנו לשלם למישהו כסף על מנת שישמור על הילדים שלנו ואז גם אפשר לדרוש ממנו לנקות אחריו ולשמור על כללי הבית או שאנחנו מעדיפות לתת לסבתא לשמור על הילדים כשאנחנו יודעות שסבתא אוהבת את הילדים ודואגת להם בצורה טובה וגם אנחנו חוסכות ככה כסף.

כמובן שאין לזה תשובה אחת נכונה וחד משמעית. אבל כן חשוב לראות מה עומד מאחורי משפט כמו “חמותי מחרפנת אותי” ולבדוק האם אפשר לפתור את ה”חירפון” הזה לטובת קשר משפחתי בריא.

הקלף לקוח מהקלפים שאיירה אוסו באיו המוכשרת, ניתן לראות את היצירות שלה כאן.

 

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים