שיחה על כסף

אחרי ששאלתם את עצמכם כמה שאלות בסיסיות ואני מקווה שגם עניתם לעצמכם על השאלות הללו, הפעם הנושא הוא אחד הנושאים החשובים שיש בזוגיות וחשוב מאוד לדבר עליו לפני או לקראת המעבר למגורים משותפים. כסף. כשגרים ביחד, יש הוצאות גדולות משותפות. שכר דירה, חשבונות, קניות של דברים גדולים ועוד. לא חייבים חשבון משותף אבל כן רצוי לשוחח על כסף ולהבין אם אתם באותו ראש או שיש פערים ביניכם. לסגור מי מביא מה, מי רוכש מה ומה קורה עם כל החפצים במידה ומחליטים להפרד. לברר דפוסי רכישה ולסגור עקרונות כמו האם מחלקים לתשלומים (רצוי שלא), האם עורכים קניה שבועית או חודשית, איפה קונים מצרכים בסיסיים ואיפה קניות גדולות ועוד. טיפול זוגי בדרום, יעל בשור

היו כנים לגבי מצבכם הכלכלי והמשמעויות הנלוות. אם אחת מגיעה מבית מבוסס והשני פחות, אחת עובדת קשה למחייתה והשני חי על חסכונותיו, כדאי לדבר על זה. שיהיה ברור מההתחלה עם איזו ‘נדוניה’ מגיע כל אחד ומשם להתקדם.
דברו גם על הרגלי הקניות שלכם. בין אם התפריט שלך כולל בשר פילה שגודל באוסטרליה, דגנים עדינים שניתן למצוא רק בחנויות יוקרה, ירקות אורגנים בגידול הידרופוני והקפה שלך הוא קפה מיוחד שגדל רק בהרי האנדים או לחילופין אם התפריט שלך מבוסס על סושי ועל הליכה למסעדות ובתי קפה, שווה לדבר על זה. להבין מה אתם רוכשים ביחד, מה גבולות השיתוף הכלכלי שלכם. זה צריך להיות ברור כדי שלא יהיו אי הבנות ואי נעימויות.

אם החלטתם לפתוח חשבון משותף, ודאו שהוא חשבון מוגבל ושהוא “גם וגם”. כמובן שלא חייבים לפתוח מיד חשבון משותף, אפשר לשתף סכומים באפליקציות שונות או בכל דרך שנוחה לכם. כן חשוב לדעת איך מתנהלים כלכלית.

חשוב שתסגרו ביניכם מראש איך אתם מתכננים לנהל את העניינים הכלכליים ביניכם, עד כמה אתם מעדכנים אחד את השני במצב הכספי הזוגי, כמה אתם מעורבים אחד בחייו הכלכליים של השני, מה אתם מוכנים ורוצים שהשני ידע.יש גם זוגות שיעשות ביניהם הסכם כלכלי לפני המעבר למגורים משותפים, בדקו אם זה מתאים לכם.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

התגובות נעולות.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים