בחירה בזוגיות

בני הזוג שלנו הם האנשים היחידים במשפחה שאנחנו בוחרים.

אנחנו לא בוחרים לאיזה הורים להיוולד ובטח לא בוחרים את האחים שלנו. את בני הזוג של האחים אנחנו גם לא בוחרים מה שאומר שגם הגיסים והגיסות שלנו לא תמיד לטעמינו. הילדים שלנו, אנחנו בוחרים להביא אותם לעולם אבל לא בוחרים אותם ספציפית. והכי אנחנו לא בוחרים את החמות. היא מגיעה “בילט אין” עם כל בני המשפחה של האדם היחיד שאותו אנחנו כן בוחרים. בן הזוג. בחירה בזוגיות. טיפול זוגי בדרום

עם בן הזוג אנחנו מייצרים את הקשר האינטימי והחברי הכי הכי שלנו. איתו אנחנו אמורים להקים את המשפחה הגרעינית שלנו, לספר לו את הסודות הכי כמוסים ולהיות איתו בקשר הכי קרוב שאפשר.

כאן בעצם טמונה אחת הסתירות הקשות של חיי הזוגיות. הקשר הזה הוא הקשר היחיד במשפחה שלנו שהוא גם קשר ארעי וגם היחיד שאנחנו בחרנו במו ידינו (ליבנו ועוד כמה איברים). אנחנו מייצרים בו קרבה רבה אבל גם יכולים בכל רגע נתון לנתק את הקשר הזה. בכל המשפחה שלנו אין עוד קשר כזה.

ולכן גם חובה לעבוד על הקשר הזה. לבנות ולטפח אותו, להזין אותו. לייצר תקשורת טובה, לא לשמור סודות, למסד מנהגים, בילויים ולייצר חוויות טובות ותשתית חזקה להמשך קשר טוב. וזה לא קל בכלל. זוגות רבים מתחילים באהבה גדולה אבל עם כל אתגר שהם נתקלים בו נוצרים משקעים שהם לא מצליחים לסלק. ואז הם מחליטים בשלב מסויים שהקשר לא שווה את זה והם שוברים את הקשר. לפעמים הם עושים את זה בקלות בלתי נסבלת אפילו בלי להתלבט יותר מדי ובלי לחשוב עד הסוף על מה יהיה ביום שאחרי. והאחרי הוא הרבה פעמים לא קל ולא יותר טוב.

לכן עדיף לעבוד על הקשר הזוגי, לכבד אותו, לחזק אותו ולעשות הכל כדי שהוא יצליח. לשבור את הכלים תמיד אפשר, להדביק אותם מחדש הרבה יותר קשה.

 

 

 

התמונה היא של עבודה שעשתה נועה גודין וצולמה באישורה.

 

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים