גם לבד אנחנו זוג. הורים.

גם לבד אנחנו זוג. הורים.

זוגות שמגיעים לסיום תקופת הזוגיות ומחליטים להיפרד יכולים לעשות זאת בדרך נעימה וחברית או בדרך קשה ונקמנית. הבחירה לא תמיד בידיים שלכם אבל הרבה פעמים כן ודורשת קצת חשיבה ופעולה רציונלית.

קודם כל, גם כשנפרדים מבן הזוג, חייבים לזכור שהפרידה היא מבן הזוג אבל לעולם לעולם לעולם לא מההורה השני של הילדים שלכם. לעולם. הילדים אמנם גדלים אבל עוד יש מסיבת חנוכה בגן, טקס סיום כתה א’, טקס סיום חטיבת ביניים ותיכון, בת/ר מצווה, יום הגיוס לצבא, יום השחרור וכמובן אח”כ גם יום החתונה, מסיבת הולדת הנכדה וחוזר חלילה כשמגיעים למסיבת חנוכה בגן של הנכדים. וזה בלי להזכיר מצבים קטנים ויום יומיים של הופעות בחוגים, ימי הורים ועוד שלל ארועים שהילדים שלכם ירצו ששניכם תהיו בהם.

כשנפרדים רע, הרבה פעמים מעמידים את הילד במרכז סוגיה של “אם תזמין את אמא/אבא, אני לא אגיע” או חמור מכך, אם שני ההורים מגיעים הם עושים פרצופים חמוצים או אף פותחים בתגרה מילולית רמה, מה שגורם לילד להצטער על נוכחותו במסיבת סיום החוג מלכתחילה (כן, גם לא כל ההורים משתגעים על זה אבל בכל זאת כדאי להשתתף) וזה כבר חבל. גם לבד אנחנו זוג. הורים. טיפול זוגי בדרום

פרידה מבן זוג היא לא חוויה קלה. במיוחד כשצד אחד מפרק את החבילה והשני מעוניין להמשיך. הפרידה מעוררת המון רגשות קשים של בדידות, חרדה, תחושת אכזבה וכישלון, חוסר וודאות ועוד. עם כל הרגשות הללו צריך להתמודד תוך כדי ההתמודדות עם התחושות הקשות של הילדים, עם המצב הכלכלי המשתנה, אולי גם מצב המגורים, עם סטטוס שמשתנה וגם כל עניין המשמורת והכניסה לשגרה חדשה. במצב כזה של רגשות קשים ובלבול מאוד קל להיגרר למריבות ולמאבקים עם בן הזוג וגם להוצאת התחושות הקשות הללו על השני.

יחד עם זאת, כשמחליטים שעתיד הילדים חשוב יותר מנקמה ותסכול, כשחושבים על הצעדים מראש ועושים הכל בצורה מדודה ושקולה, אפשר להיפרד בטוב, ליצור שגרה נעימה לכל הנוגעים בדבר ואז כמובן שגם קל יותר להמשיך הלאה ולמצוא זוגיות חדשה ובריאה לשני ההורים. הרבה יותר קל להמשיך הלאה מתוך תחושת שליטה על החיים ושגרה נעימה מאשר בחיים של נקמה, עשיית דווקא ופניות חוזרות ונשנות לבתי משפט. באופן מפתיע, פרידה בטוב גם זולה באופן משמעותי מגירושין במלחמה בשילוב עורכי דין לוחמניים.

אז מה עושים?
מתגשרים. גישור הוא דרך טובה ליצור את הסכם הפרידה שלכם. זהו הליך שמטרתו לפתוח את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם, לראות את שני הצדדים של הגירושין וכמובן גם את הצד של הילדים. שניכם מגיעים לגישור כשווים, שניכם מדברים את הצרכים שלכם, לשניכם מקשיבים באותה המידה ובעצם מגיעים להסכמות ששניכם יכולים לחיות איתם. כל זאת בשפה נקיה ומכבדת תוך כדי קבלת כלים של תקשורת סביב הצרכים של הילדים בצורה שתאפשר לכם להמשיך ולקיים אותה לאורך שנים. Win-Win.     מהניסיון שלי, גישור מאפשר לשני הצדדים להתגרש בצורה טובה עד כמה שאפשר ולהמשיך בחיים עם הרבה פחות משקעים שליליים. על היתרונות לילדים של תהליך גישורי אפשר לכתוב מאמרים שלמים. בקיצור, זה תהליך שטוב לכל הצדדים והוא ממש מומלץ ועדיף על גירושין מכוערים ויקרים בבתי משפט. כן, אם לא הדגשתי מספיק קודם, גישור הוא גם הליך זול באופן משמעותי מגירושין ואת הכסף שחוסכים אפשר להשקיע לטובת הילדים ולטובתכם שלכם. בכלל רווח נקי.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים