זוגיות בחו”ל

זוגיות בחו"ל. יעל בשור טיפול זוגי בסקייפמשפחות רבות נוסעות ל’רילוקיישן’ (‘רילו’), ומתמודדות עם חיים מאתגרים בחו”ל. נכון, זה נשמע נפלא, החברה בא עובד אחד מבני הזוג שולחת את העובד ומשפחתו לחו”ל על חשבונה, בדרך כלל בתוספת תשלום שכר דירה ולפעמים אף עם מימון מסגרות חינוכיות לילדים. כל מה שעל בני המשפחה לעשות זה לחיות את החלום, לטייל, להיות ביחד, להכיר חברים חדשים ומסגרות חדשות – נפלא.

ובאמת למשפחות רבות זה נפלא אך זה מצב שמעמיד את המשפחה מול אתגרים חדשים: הכרות עם אנשים חדשים, התמודדות עם אזור חדש, שפה חדשה, מנהגים ותרבות לא מוכרים. וגם לילדים לא קל, הם נכנסים למסגרות חדשות לגמרי, לפעמים בניגוד לרצונם לנסוע ולהתנתק מהחברים שלהם, הם צריכים ללמוד בשפה חדשה וקשה להם. כל זה ביחד די מאתגר. ולפעמים האתגרים הללו קצת כבדים על הזוגיות. בעיקר אם מראש אין בין בני הזוג קשר טוב, אם אין להם הרגלים נכונים של תקשורת ושיתוף. המשפחות המורחבות רחוקות (כן, לפעמים זה יתרון), החברים רחוקים, צריך להתרגל לדברים מחדש, צריך לבנות מוקד תמיכה וזה לא פשוט.

ולפעמים, טיפול זוגי יכול מאוד לעזור. אבל טיפול זוגי בחו”ל? בשפה זרה? ואיך בדיוק משלבים את זה בכל שאר המטלות?
אז יש היום טכנולוגיה שעוקפת את רוב הבעיות. אני מציעה לזוגות שנמצאים בחו”ל וקשה להם ליצור קשר בסקייפ או דרך המסנג’ר (או זום, או כל דרך אחרת) ונקבע מועד לשיחה. וכן, אפשר רק עם אחת מבני הזוג, זה עושה שינוי משמעותי מאוד.
להשתמע, יעל

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים