‘הכל אני יכול בחופש הגדול’

הקיץ כבר כמעט כאן ואיתו החופשה הגדולה. איך אני יודעת? כי עונת “סיומחוגים” התחילה. כל טקסי ומסיבות סוף השנה, בביה”ס, בגנים, בחוגים ובכל שאר הפעילויות. ומה זה אומר מבחינתינו, ההורים? שהרבה יותר קשה למצוא פרטיות, למצוא זמן לזוגיות.

כשמגיע החופש הגדול קורים כמה דברים במקביל. הילדים מרגישים שיש חופש וגם קצת משחררים את הגבולות שלהם, גבולות בין שינה לקימה, בין מותר לאסור… גם אנחנו ההורים קצת משחררים את הגבולות הללו ומאפשרים קצת יותר בחופשה. יותר לבזבז כסף, יותר להיות מול המסכים, יותר זמן ערות. שלא תבינו לא נכון, זה מעולה שיש שחרור כזה. זה באמת מאפשר אוורור ומנוחה והטענת מצברים.

דבר נוסף שקורה, במיוחד כשיש מתבגרים זה שהיום והלילה קצת מתהפכים. בכל רגע נתון יש איזה מתבגר או חבר של מתבגר שמסתובב בבית, הם הולכים לישון חופש גדול וזוגיותאחרינו וסביר להניח שהם קמים בבוקר אחרינו אבל האחים הצעירים שלהם קמים לפנינו. אין פרטיות.  

בנוסף, הורים רבים שמרגישים שהם לא נמצאים מספיק עם הילדים במהלך השנה, מרגישים זאת הרבה יותר במהלך החופשה. הילדים בבית וההורים נמצאי בעבודה במקום לבלות עם הילדים, לשים עליהם עין ולהשגיח עליהם. ההורים מרגישים שהם מאבדים מגע והולכים לאיבוד בים הבקשות והדרישות של הדור הצעיר והנופש. יש משפחות שמצליחות להגניב גם איזו חופשה משפחתית משותפת ואז ההורים צריכים להשלים את העבודה בשאר ימי החופש הגדול ויש משפחות שגם חופשה משפחתית לא באה בחשבון וכל הורה לוקח את ימי החופש שלו בזמן אחר כדי להתחלק בנטל ההשגחה על הילדים.

כך נוצר המצב שאצל הרבה זוגות בזמן החופש הגדול, הם מוצאים שהזוגיות שלהם נגוזה באווירת החופש והשחרור והם לא מוצאים זמן להיות עם עצמם. וגם אם הם ביחד בבית, מסתובבים הילדים שבחופשה ואין פרטיות או זמן שאפשר להיות בה ברוגע ולשוחח על חוויות היום שלא לדבר על לעשות דברים אחרים.

אני כותבת את הדברים הידועים הללו לא כדי לבאס אלא כדי להזכיר שיש מה לעשות. פשוט לעשות.  לא לשכוח שגם בחופש הגדול לזוגיות מגיע את הזמן שלה ואם אתם לא תדאגו לעצמכם, סביר להניח שזה לא יקרה. אז תדאגו. ואת יסורי המצפון על הילדים שימו לכמה שעות בפריזר, גם להם חם בקיץ הזה, שיתאווררו.

ועד שהחופש מתחיל, תהנו במסיבות הסיום ותזכרו לא רק לצלם אלא גם להיות שם ולראות את הילדות והילדים שלכם מופיעים ושמחים.

 

מעוניינים בטיפים לשמירה על הזוגיות בחופש הגדול? ניתן לקבל כאן.

 

 

 

*כותרת הפוסט לקוחה משיר של נעמי שמר

לפוסט הזה יש תגובה אחת

התגובות נעולות.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים