כשהמתבגרים מביאים בני זוג

 דפנה היא אמא לארבעה בנים. הבכור, בן 23 עם חברה קבועה כבר שנתיים. השני, בן 21 מחליף בכל כמה שבועות חברה. לבן השלישי, בשנת שירות, יש חברה כבר הרבה שנים, בערך מאז שהם בכתה ח’. דפנה מתמודדת עם החברה של הבכור שקצת מתנכרת למשפחה, קצת גורמת לבן שלה להתרחק מהם. קשה לה עם הניכור והיא לא יודעת מה לעשות על מנת לקרב את הנערה למשפחה ולהחזיר את הבן שלה ‘הביתה’. היא מתמודדת עם החברות המתחלפות של הבן השני, בכל פעם עליה להכיר מישהי אחרת, לקבל אותה למשפחה, לשמוע את הטענות של בן הזוג שלה על החברה החדשה ולנסות להגן עליה ועל הבן. היא גם מתמודדת עם החברה של הבן השלישי שכבר הפכה בת בית, היא ילדה מקסימה ואהובה שכמעט מתגוררת אצלם ונמצאת שם הרבה פעמים גם כשהבן לא נמצא. אבל לפעמים הקרבה הזאת והעובדה שהנערה הזאת רואה בה תחליף אם קצת קשה לדפנה. ברור שיכול להיות גם צד שני לסיפור אבל הוא לא רלוונטי לכאן. הבן הרביעי של דפנה בן 10. עדין אין לו זוגיות.

בכמה שיחות טיפוליות, עזרתי לדפנה לקבל את השונות בין החברות, לקבל כלים לשוחח איתן, לשתף אותן בצורה מוצלחת בדברים שהיא הייתה רוצה שיקרו במשפחה, ליצור קשר טוב בין החברות ובין כל אחד מהבנים עם החברות של האחים, לעזור לבעלה לקבל את החברות בצורה טובה, להבין שהחברות הן הבחירה של הבנים שלה, לדעת מה בעיניה חשוב ומה פחות חשוב, להחליט על מה היא מוותרת ועל מה מתעקשת. ביחד החלטנו על קווים מנחים לפעולה ודפנה מרגישה עכשיו שיותר קל לה להתמודד עם החברות ועם הבחירות של הבנים שלה.

מזדהה עם דפנה? יש למתבגרים שלך בני זוג שאת לא יודעת איך לקבל אותם ולהתחבר אליהם? יש לך בנות? מוזמנת לפנות אלי ולקבל כלים לזוגיות טובה ולמשפחה בריאה.

התמונה צולמה על ידי גדי וקסלר

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים