מזוגיות להורות

 

המעבר מזוגיות להורות הוא אחד המעברים המורכבים ביותר שאדם יכול לעבור. העובדה שרוב האנושות עוברת את השינוי הזה לא מקלה את המעבר או גורמת לכך שנוכל להתכונן אליו.

תינוק נולד

לידת ילד ראשון (ואחר כך גם הילד השני והשלישי) מהווה נקודת מפנה בחיי משפחה. עד עכשיו הייתם זוג צעיר, פינקתם, אהבתם, כיבדתם, הקשבתם, כל אחד מכם היה מרכז עולמו של השני ועכשיו נכנס עוד אדם למשוואה הזאת ומפר את האיזון. זהו אתגר רציני מאוד.

נכון, רצוי לעשות תאום ציפיות לפני הצטרפות התינוק למשפחה אבל לא תמיד יש את הזמן לעשות זאת וגם בדרך כלל לא מודעים לעוצמת השינוי שהתא הזוגי יעבור (וגם כל אחד יעבור בעצמו) ולכן לא חושבים שצריך לדבר על זה. כלומר, בטח מדברים – איזו עגלה נקנה, איפה נשים את המיטה ובאיזה צבע נצבע את החדר… אצל זוגות  רבים אפילו לא ידברו מראש על הדרך שבה יחגגו את הצטרפותו של התינוק החדש (אולם? בבית? בכלל לא?). יש התרגשות רבה, אולי גם קצת דאגה אבל רוב הזוגות לא ידברו באמת על הציפיות שלהם אחד מהשני אחרי שהתינוק יצטרף למשפחה.

נקודות שכדאי לשוחח עליהן – מי לוקח חופשת לידה, כמה זמן אפשר לקחת חופשת לידה. בהנחה שברוב המקרים האשה נשארת בבית והגבר חוזר לעבודה, כדאי לדבר על מה מצופה ממנה לעשות כשהיא בבית ומה תפקידיו בבית כשהוא חוזר מהעבודה. מתי מצופה ממנו לחזור בסוף יום העבודה. האם יש אפשרות שהיא תעשה  משהו מחוץ לבית מדי פעם ומי יהיה במקומה בבית בזמן הזה. מה תפקיד ההורים של שני בני הזוג במערכת החדשה הזאת. יש כמובן עוד נקודות רבות לדבר עליהן. לא צריך לדבר על הכל בבת אחת אבל כן כדאי לדבר, לשתף ולתאם את הנושאים העיקריים שיכולים לגרום לחיכוך בהמשך.

תינוק חדש שנולד לזוג הוא שינוי מאוד גדול, מבלבל ומאתגר אך זה קודם כל  שינוי מבורך, צמיחה. שיהיה במזל טוב.

 

התמונה מהאתר הזה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

התגובות נעולות.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים