מי ישמור על הילד שלנו?

עוד פוסט מסדרת ‘מצד אחד ומצד שני’ (פוסטים קודמים בסדרה אפשר לקרוא כאן  וגם כאן )

ריקי וליאור הם זוג צעיר עם תינוק, האבא ליאור מתמחה ברפואת ילדים, האמא ריקי משרתת בצה”ל ועושה כוננויות. שניהם זוג עסוק ואנרגטי. הם הגיעו אלי בגלל כעסים וריבים ביניהם בעיקר על רקע הקשר שלהם עם הוריו של ליאור הגרים ממש קרוב אליהם. מי ישמור על הילד שלנו? טיפול משפחתי בדרום, יעל בשור

באחד הסיפורים שסיפרו לי אני משתמשת כאן.

ערב חורפי אחד, גשום ועם רוחות רבות, ריקי בכוננות בצה”ל וליאור נקרא להגיע לבית החולים. מה עושים עם עופר התינוק? ליאור מתקשר להוריו ומבקש מהם לבוא לשמור על עופר הקטן. ההורים אומרים שאין בעיה, שיביא את עופר אליהם.

עד כאן הסיפור.

ליאור וריקי מתקוממים על ההורים. זה ערב קר מאוד הם מספרים לי, גשם ורוח. עופר הוא תינוק בן 10 חודשים, רגיל לישון משמונה וחצי בערב במיטתו. מאוד קשה לו עם שינויים וגם מאחר וגשום וקר בחוץ הם לא רצו להוציא אותו מהבית פן יתקרר. ‘מה הבעיה?’ שואלת ריקי, ‘למה הם לא יכולים לקפוץ אלינו, זה בדיוק דקה נסיעה ברכב’. לטענת ריקי הם נותנים הרגשה שלא ממש מתחשק להם אבל מאחר והבן שלהם הוזעק הם מוכנים לעשות טובה אבל הם לא עושים זאת מכל הלב ולא מבינים את הקשיים של הזוג הצעיר ובטח שלא את הקשיים של עופר. ליאור מנסה קצת להגן על הוריו אבל גם הוא כועס עליהם כי הוא מרגיש שבין היתר, הם מעמידים אותו במצב לא נעים מול ריקי.

והצד השני?

ההורים של ליאור מבוגרים ויש להם הרגלים די נוקשים. בערבי החורף הם אוהבים להתלבש בטרנינג הבית שלהם, להתכרבל על הספה ולצפות בתכניות טלביזיה אהובות. אצל ליאור וריקי אין טלביזיה. חוץ מזה, קר בחוץ ואמא של ליאור הייתה חולה לפני שבוע והיא מפחדת לחטוף שוב איזו שפעת. כשליאור התקשר הם בדיוק הכינו לעצמם כוס תה חמה, התיישבו לצפות בתכנית מעניינת בערוץ 2. הם לא ממש חשבו לעומק על עופר, הם פשוט רצו להישאר בבית החם, לשתות תה ולצפות בתכנית. אין להם בעיה שעופר יהיה אצלם אפילו עד הבוקר אבל לא ממש בא להם לצאת מהבית.

שני הצדדים צודקים, כל אחד בעמדתו. לא קל לראות את הצד השני, הרבה יותר קל להתרגז ולומר שהצד השני רואה רק את עצמו. יתכן שאם ליאור היה מזכיר שעופר קטן ורגיל למיטתו או אם ההורים היו אומרים שבדיוק התיישבו לשתות תה ולצפות בתכנית אהובה, אפשר היה למצוא איזו פשרה בדרך קצת יותר נעימה שהרי בסופו של דבר ההורים שמרו על עופר אבל כולם הרגישו לא נעים, היה כעס וחילופי דברים קשים. חבל.

את הצד השני אני לא מכירה או יודעת באמת מה קרה שם, אני מציעה אותו כאפשרות לזוג שיושב מולי כדי שליאור וריקי יראו שאולי יש בעצם סיבה הגיונית לכך שההורים אמרו ‘תביאו את עופר לכאן’. הם הרי הסכימו לשמור על עופר והם בדרך כלל עושים זאת בשמחה. לכל סיפור יש שני צדדים, לא תמיד אנחנו פנויים לראות אותם.

 

 

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים