עוברים לגור ביחד

בשעה טובה אתם עוברים לגור ביחד. הוא בא מהבית שלו, עם ההרגלים שלו, הערכים שלו, המנהגים שלו. היא מגיעה עם הערכים, המנהגים וההרגלים שלה. ופתאום אתם רואים צד אחר שעוד לא הכרתם.

דוגמה ממש קטנה, איך יוצאים מהמקלחת. מתנגבים במקלחת? על השטיח? יש בכלל שטיח? מנקים את המים אחרי שמסיימים או שמחכים שיתייבשו? מה עושים עם המגבת? ואולי בכלל לא נוהגים להתנגב אלא מתייבשים ברוח? וזאת רק נקודה אחת קטנה בסדר היום. דוגמה נוספת? בבקשה: איפה אוכלים ארוחת ערב: בפינת האוכל? בסלון? במיטה? במטבח מתוך הסיר? ומה עושים עם הצלחות בסיום הארוחה? מפנים מיד? משאירים למחר? לא חסרים מצבים בהם קיימת שונות בין שני בני זוג. אתם תהיו מופתעים כמה. אז בשביל שלא יהיו הרבה חיכוכים ומריבות בחודשים הראשונים של המגורים המשותפים, כדאי לברר את הדברים לפני שעוברים לגור ביחד. זוגיות, יעל בשור מטפלת זוגית בדרום

שאלות ראשונות שעליכם לשאול את עצמכם לפני שאתם עוברים לגור ביחד אפשר למצוא בפוסט שפרסמתי לפני כשנה. אחרי שבררתם את הסוגיות הללו, ובאמת שחשוב להתייחס אליהן, גם כל אחד שנפרד וגם שניכם ביחד, אפשר לעבור לדבר על נושאים נוספים.

לקחת בחשבון שיתכן שתגלו דברים מוזרים על בן הזוג שלכם. בענייני כספים, בענייני ניקיון, הרגלים וכו’. לא צריך להלחץ מזה  אבל לקחת בחשבון שזה יקרה.

לקחת בחשבון שגם אתם תצרכו להשתנות. כשאתה לבד, אתה מחליט על עצמך. מה אתה עושה מתי ועם מי. כשאתה עובר לגור עם בן הזוג, דברים משתנים. צריך לקחת בחשבון צרכים ורצונות של אדם נוסף. כל הזמן. סביר להניח שהסגנון שלך יצטרך להשתנות. מתי רואים טלביזיה ובמה צופים, האם שותים או אוכלים במיטה או לא ועוד.

לקחת בחשבון שתצטרכו להתמודד עם תכונות לא נעימות של בן הזוג. כשגרים ביחד נחשפים ליותר תכונות של בן הזוג, סביר שגם לתכונות פחות נעימות.

אפשר לנבא ולומר שיהיו לכם יותר מצבים בהם בן הזוג יעלה לכם על העצבים. כשגרים ביחד לא חסרים מצבים בהם אפשר לעלות אחד לשני על העצבים.

תצטרכו להתפשר לגבי כל מני נושאים, גם לגבי אורחים – את מי לארח, כמה, מתי ואיך.

היחסים שלכם ישתנו.

בכל אלה, תקשורת טובה ביניכם מאוד מאוד חשובה. לא לשמור בבטן דברים ולחכות שהם יתפוצצו. רצוי אפילו לייצר שגרת שיח ושיתוף בזמנים קבועים. בהתחלה זה נראה מאולץ אבל אחרי זמן מגלים שזה זורם יותר בקלות וקורה בלי הרבה מאמץ.

בעלי חיים. אוהבים חתולים? כלבים? רוצים לגדל אוגר או נחש? חשוב לדבר על זה לפני שעוברים לגור ביחד. אם אתם מתכננים להגיע עם החתול שלכם או שחלמתם תמיד לקחת דני ענק כשתעברו מהבית של ההורים, כדאי לדבר על זה עם בן הזוג. ולא, להגיע עם כלב ענק לדירה זה לא רעיון טוב בכלל, אולי בן הזוג לא מוכן/רוצה/יכול לגור עם כלב בבית. ואם אתם מביאים בעל חיים ובן הזוג הסכים לכך, ממש כדאי לדעת מי אחראי עליו, מי מאכיל, מוציא, מחסן, דואג ומה קורה כשאתם נוסעים. לדבר על זה לפני.

לפוסט הזה יש 5 תגובות

התגובות נעולות.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים