על זוגיות

אהבה אמיתית וזוגיות טובה בנויים על ההחלטה לפעול ללא תנאי למען בן הזוג. כשאנו באים למסד זוגיות בנישואין, יש לנו פנטזיה שמצאנו בן זוג מושלם, שיבין אותנו, יאהב אותנו כמו שאנחנו ובמטה קסמים יעשה שהכל יהיה מושלם. אנו מצפים שבן הזוג יהיה דומה לנו, ירצה את שאנו רוצים וירגיש את שאנו מרגישים. אנו מניחים בטעות שאם בן הזוג אוהב אותנו הוא אמור להגיב בדרך מסויימת, בדרך בה אנו מתנהגים כשאנו אוהבים. גישה זו עלולה לאכזב לאורך זמן.

קשר זוגי נוצר מתוך אשליית האהבה הרומנטית. אהבה רומנטית היא עיוורת ובנישואין צעיף האשליה נופל ומתבררת המציאות. אנו מתחילים את הקשר הזוגי שלנו עם תמונה יפה וצבעונית המתארת “איך זה יהיה”. תמונה הכוללת הרבה רעיונות, חלומות ופנטזיות מהסרטים. אבל למציאת דרך משלה לנפץ חלומות וחיש מהר מתברר לנו “איך זה” הלכה למעשה.

כשאנו רואים זוגות מאושרים, נדמה לנו ששיחק להם המזל והם מצאו את בן הזוג המושלם. אך האם זה כך? זוגיות טובה היא מערכת יחסים בה שני בני הזוג עובדים עליה ומתחזקים אותה. כדי לזכות באהבה צריך לדעת לאהוב.
נסו להגדיר לעצמכם כל אחד בנפרד מהי זוגיות והשוו בין הגדרותיכם. האם שניכם מגדירים זוגיות באותה דרך? מה אתם יכולים לעשות על מנת לעזור לעצמכם לבנות זוגיות טובה וארוכת שנים?

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים