תיאום הורי

בזמן האחרון נשאלתי כמה פעמים מה זה תיאום הורי, אז הנה הסבר קצר: תיאום הורי. גישור וטיפול זוגי בדרום יעל בשור
תיאום הורי מיועד להורים גרושים שלא מצליחים בשום אופן להידבר ולהגיע להחלטות על הילדים שלהם. לתיאום הורי בדרך כלל מגיעים דרך בית המשפט כשבית המשפט מתרשם שההורים הללו בקונפליקט מאוד גבוה, הם לא מצליחים לתקשר גם לא בעזרת עובדת סוצאילית והם פועלים אחד נגד השני ושניהם נגד הילדים. אפשר כמובן להגיע לתיאום הורי גם באופן עצמאי, אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים לתקשר סביב הילדים ומגיעים למריבות וצעקות, עדיף ללמוד לתקשר בצורה טובה.

הורים שמגיעים לתיאום הורי, אומרים שהם רוצים לעשות הכל בשביל הילדים. עם זאת, הקונפליקט ביניהם כל כך גבוה שהם קופאים במצב הזה ולא מצליחים לראות מעבר, לראות את הילדים, את החיים שלהם חוזרים לשגרה בלי הקונפליקט, הם במצב מאוד קשה. תיאום הורי הוא תהליך מאוד סיזיפי שמיועד ליצור דרכי התקשרות בין ההורים על מנת לוודא שההורים מצליחים לתקשר לטובת הילדים. אין דיון על הסדרי ראיה, אין דיון על ממון, רק על תקשורת לטובת הילדים. זאת בעצם הזדמנות אחרונה של ההורים להגיע להבנות לגבי הילדים שלהם. באופן מטאפורי זה הורים שעומדים על פי תהום ושיתוף הפעולה שלהם בתיאום ההורי מונע מהם ליפול מעבר לתהום הזאת. 

בסדרה של כמה מפגשים אנחנו בודקים מה הכי חשוב להורים מבחינת הילדים שלהם, מה התקוות שלהם עבור הילדים, איך הם רואים את החיים ביחד עם הילדים בעתיד הקרוב והרחוק והם רוכשים כלים שיאפשרו להם ליצור שיח סביב נושאים משתנים עם השנים. כך שכאשר בעתיד יעלה נושא מסויים שההורים יצטרכו לקבל עליו החלטה, הם ידעו לעשות זאת בעצמם בלי לגשת לבית המשפט על כל נושא. התהליך הוא תהליך מעניין ומורכב מאוד וכשזה מצליח יש סיפוק עצום בידיעה שההורים מבינים שהם נשארים הורים לילדיהם למרום שכזוג הם נפרדו.

 

התמונה הזאת מזכירה לי קצת תיאום הורי במובן של הליקוט שעושה הדבורה, כל פעם עוד קצת צוף, עד שיש לה מספיק. כך גם התיאום, ההורים מלקטים עוד כלי ועוד יכולת לתקשר עד שהם יכולים לעשות זאת לבד.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים