זוגיות גוססת

מיטל הגיעה אלי לטיפול עקב זוגיות גוססת. מאחר והסיפור שלה דומה לסיפור של הרבה זוגות, באישורה אני מפרסמת את עיקר הדברים.
מיטל התחתנה עם החבר הראשון שלה. הם התחילו לצאת כשהיא הייתה בת 19, הוא גם הראשון שהיא קיימה איתו יחסי מין. נכון להיום היא מרגישה כבויה, א-מינית, לא מושכת ולא נמשכת. היא אומרת שהמיניות מעולם לא הייתה נושא מרכזי ביחסים שלהם אבל היו תקופות הרבה יותר טובות. היא יודעת שילדים ועניינים וחוסר זמן אבל היא חושבת שיחסי מין יכולים וצריכים להיות הרבה יותר ממה שקורה אצלם. יעל בשור טיפול זוגי בדרום
מיטל מרגישה שהיא ובעלה מתפקדים כמו שני שותפים לדירה ולהורות אבל אין להם מעבר לזה הרבה. קשה להם לגייס כוחות לעשות דברים ביחד. אפילו כשאחד מהם מציע לצאת להליכות ביחד, השני נמע או שהם לא מוצאים לזה זמן. הם כמעט ולא יוצאים ביחד, ואם כן, הם יוצאים עם חברים או שהם מדברים בעיקר על הילדים. גם כשהם יושבים ביום שישי אחרי פיזור הילדים על ארוחת הבוקר הם שקועים כל אחד בנייד או בעיתון שלו ולא ממש מדברים על עצמם.
היא יודעת שצריך לקבוע זמן לזוגיות, לשמר את הקשר אבל אין להם את האנרגיות הדרושות. ילדים צעירים מצד אחד, הורים מתבגרים מצד שני, בעיות כלכליות ואין זמן וחשק לזוגיות.
מיטל הגיעה אלי כי היא מאסה בזוגיות הזאת. היא מאוד אוהבת את בעלה אבל לא את מה שנהיה מהזוגיות שלהם. היא הציעה לו שהם ילכו ביחד לטיפול. הוא אמר שהוא לא רואה בעיה, טוב לו איתה, הוא אוהב אותה והזוגיות שלהם טובה. הם לא רבים, נעים להם ביחד. המשפחות מסתדרות טוב, הם יוצאים מדי פעם עם חברים, צופים ביחד בסדרות ומגדלים ילדים ביחד. הכל טוב.
אז היא באה לבד. היא חייבת שינוי.
דיברנו, עשינו שני מפגשי קונסטלציה, אנחנו נמצאות בתהליך. היא מדווחת שיש שינוי לטובה, בעיקר אצלה. היא מרגישה שהיא יכולה ליזום דברים והם אפילו יצאו ביחד לסופ”ש נטול ילדים שבמהלכו הם דיברו על הכל חוץ מאשר על ילדים, או לפחות זאת הייתה ההנחיה שלה.
יש להם עוד דרך לעבור. השינוי לא קורה ברגע.
השלב הראשון הוא להבין שיש בעיה כשעוד אפשר לטפל בה. השלב השני זה להגיע לטיפול שבו אפשר לשנות דרכי מחשבה ודרכי פעולה, לקבל רעיונות אחרים ובעיקר להבין מה השינוי הרצוי ולפעול לכיוון שלו.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים