מחפשת זוגות עם צל, הרבה צל.

‘דרושים זוגות שהצל שלהם מכסה 60-70 אחוז מהזוגיות’.
זאת בערך המודעה שהתנסחה לי בראש במהלך שיעור על קונסטלציה והצל למטפלות.
השיעור עצמו היה מרתק, אני כל כך שמחה ללמוד את זה. טיפחל זוגי וגישור יעל בשור
בגדול, ‘צל’ זה כל מה שאנחנו לא יכולים לסבול בעצמינו או שאנחנו חושבים שאחרים לא יכולים לסבול אצלינו אז אנחנו מעבירים לצל. למקום שלא רואים ולא מתמודדים איתו. הדחקה והכחשה. זה כמובן ממש ממש בגדול, אני לא בשיעור על צללים עכשיו ולא מתיימרת ללמד את הנושא הזה.
תוך כדי השיעור דיברנו על זוגות וזוגיות. אנחנו נמשכים למי שיש בהם מספיק מהצל שלנו. כן, יודעת. אבל תמיד מעניין לחשוב על זה שוב. תאוריות רבות על הדרך שבה אנחנו בוחרים בני זוג מדברות על משיכה למה שחסר בנו (או שאנחנו מכחישים).

דיברנו גם על סוגים של זוגות:
זוגות שהתחברו דרך האור שלהם. אור ואור. הם זוגות ‘מוארים’, עם חברות טובה, יהיה ביניהם קשר חברי חזק וקשר נעים.
בקצה השני של הסקאלה, נמצאים זוגות שמתחברים דרך הצל. צל וצל. אלה זוגות של יצרים, מריבות סוערות, הקשר הוא אינטנסיבי, בהסתברות גדולה גם סמים, אלכוהול, מה שנקרא – חיים על הקצה, גם הזוגי.
בטווח בין הקצוות יש אפשרויות שונות. כשזוג מתחבר על בסיס 30 אחוזים צל, יש ביניהם נינוחות, מרחב בטוח וגם שוני ועניין. אלה זוגות שבדרך כלל יצליחו להתגבר על הקשיים שלהם בעצמם. הם ירוויחו מטיפול והם גם לא צריכים הרבה ממנו, כיוונון קטן, הארת כמה דברים.
זוגות עם 60-70 אחוז צל, הם זוגות שאמנם רבים הרבה, אך יש ביניהם משיכה גדולה ואלה הזוגות שירוויחו הכי הרבה מטיפול. הם ילמדו לחיות עם הצל שלהם יחד עם זה שתישאר משיכה גדולה ביניהם ואהבה. הם ילמדו לתפקד עם הצל.

מכאן התנסחה לה המודעה על הזוגות הדרושים.
אלה זוגות שנראה לי ממש מענין  לטפל בהם, להצליח להראות להם איך להתמודד עם הצל שלהם, לתת להם כלים להתמודד עם מה שהם לא מתמודדים איתו וכך הם יוכלו לממש את האהבה והמשיכה שלהם.

השיעור גם הביא אותי לחשוב על זוגות שמתגרשים ומגיעים לגישור ותאום הורי. אני מניחה שרוב הזוגות שמגיעים לתאום הורי אלה בדיוק הזוגות של הצל הגדול. שקשה להם להתמודד עם הרגשות הסוערים בחיי הזוגיות, אז לאחר מכן, כשהם מתגרשים ודנים על הילדים, אלה כנראה הזוגות שלא רואים בעיניים ולמרות שהם מצהירים שהם מוכנים לעשות הכל בשביל הילדים, כשזה מגיע לישיבה משותפת ובדיקה מה בדיוק הם מוכנים לעשות, שם הם נשברים, הצללים מופיעים בריקוד סוער. הם לא מצליחים להגיע להסדר על הילדים וכל השיח שלהם עובר דרך בית המשפט עד שהם מגיעים לתיאום הורי. וגם שם בדרך כלל סוער ו’שמח’.
זוגות עם 30 אחוז צל יגיעו לגישור וכנראה יעשו זאת בצורה ממש טובה. זוגות עם 60 אחוזי צל, כנראה שצריכים שיעבדו איתם על התמודדות עם הצל ודרך זה לעבד את תהליך הגישור ביניהם. נראה לי אתגר מעולה. כבר רצות לי דרכים רבות ליישם את המידע החדש הזה.
נשמע מענין? גם לי. מוזמנים להגיע ולעבוד על הזוגיות ועל הצללים שמלווים אותה.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים