חיזוי משברים בזוגיות

זוגות בתחילת דרכם מאוהבים והם רואים את מה שקורה להם כאן ועכשיו. זה נפלא, נהדר, מרגש. עם הזמן ההתאהבות מתחלפת באהבה, האהבה מתחזקת ומעמיקה, חברות ושיתוף. בשלב מסויים בני הזוג מחליטים לעבור שלב ועוד שלב, עוברים לגור ביחד ואף מחליטים להתחתן. התכנונים לחתונה הם מרגשים, מעוררים, מרגיזים, מתסכלים, יש מריבות וויכוחים, חלוקה לצדדים אך הכל נעשה באהבה ובידיעה ש’אנחנו נסתדר’, האהבה תנצח והכל יהיה בסדר. כשמקשיבים לזוגות מדברים מתחת לחופה שומעים המון אופטימיות, תקווה והמון אהבה ב’לעולמים’ הזה שהם מבטיחים אחד לשניה.
חתונה, טיפול זוגי וגישור בדרום
עם זאת, בכל התכנונים של בני הזוג לעתיד שלהם, אין בכלל חיזוי משברים. זה קצת כמו לחתום על חוזה לפני החתונה שהרבה זוגות נמנעים ממנו בגלל האיום שחוזה כזה מהווה על התפיסה של חיים משותפים ארוכים שמתכננים במהלך החתונה. חיזוי משברים לא נמצא בשיח של רוב הזוגות. גם ההכנות לחתונה שיכולות להיות משבריות, לא מנוהלות הרבה פעמים מתוך מחשבה אלא מתוך רגשות וקבלת החלטות שאינה תמיד רציונלית.

עכשיו, ברור שזוגות שמתכננים חתונה לא רוצים לחשוב על המשברים שיהיו להם בעתיד ובטח לא לתכנן מה הם יעשו במשברים הללו. הם גם לא בדיוק יכולים לדעת איזה משברים יפלו עליהם.

מה הם כן יכולים לעשות? ללמוד איך פותרים סכסוכים, איך מתקשרים טוב, איך מביעים רגשות וצרכים, איך אומרים את הדברים שרוצים לומר בצורה מאפשרת הקשבה, איך מקשיבים באמת ולא מתוך מגננה. הם יכולים לקבל כלים טובים לניהול משברים בחיי זוגיות. זה כל כך קל ללמוד וכל כך מקל על החיים.

זוגות רבים שמגיעים לטיפול אחרי שנים של מריבות ותסכולים אומרים שאם היו יודעים לריב נכון או אם היו מקבלים את הכלים הנכונים בתחילת הדרך, החיים שלהם היו הרבה יותר קלים ונכונים. הבעיה שזאת תובנה שמגיעים אליה אחרי הרבה דם יזע ודמעות. ואפשר לעשות את הדברים אחרת. אפשר להיות פיקחים ולהתגלח על ניסיונם של אחרים, להתכונן לחיי זוגיות כמו שמתכוננים להרבה דברים אחרים בחיים. אפשר לגשת למבחן פסיכומטרי בלי ללמוד ואולי אפילו להצליח בו אבל אחרי שלומדים, מצליחים הרבה יותר.

אני מזמינה זוגות בתחילת דרכם או לקראת חיזוק הקשר להגיע אלי למפגש או שניים, לקבל כלים לבניית זוגיות בריאה וטובה, ליצור יחסים משמעותיים ותקשורת מקרבת ומכבדת.

סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים