הזוגיות הנכונה

“אני רוצה לדעת שזה בן הזוג שלי לחיים. לדעת“.
זה מה שאמרה לי בחורה שהגיעה אלי למפגש אחד בשביל לדעת שהיא עם הבחור הנכון. היא רצתה לדעת אם היא יכולה לומר לו ‘כן’ על הרעיון שהם יתחתנו.
הם גרים ביחד כבר תקופה, ברור לשניהם שחתונה היא על הפרק. שזה עניין של זמן. הם שניהם כבר לא צעירים, לשניהם היו כמה מערכות יחסים קודמות.
שניהם מרגישים שאוהבים ושהפעם זה זה.
ובכל זאת היא באה אלי לדבר על זה, לברר איך היא יודעת שאיתו היא צריכה להתחתן, שאיתו זה יהיה טוב, לנצח, לעד.
שאלה טובה.
אין לי תשובה על זה.
אף אחד לא באמת יודע. הרי בסופו של דבר, רוב הזוגות, שלא לומר כל, מתחתנים מתוך הרגשה שהם לקראת חיים משותפים, טובים ויפים. לא מכירה זוגות שהתחתנו ואמרו לעצמם, ‘יללה, ננסה, מקסימום נתגרש’.
ובכל זאת, זוגות מתגרשים. אחרי 5 חודשים, אחרי 5 שנים או אחרי 50 שנים. מכל מני סיבות.
אי אפשר לדעת. אפשר לנסות. אפשר לבנות קשר טוב מההתחלה, אפשר ללמוד לתקשר נכון, לדבר ולהקשיב. אפשר להבין עם הזמן שהאהבה משנה פנים וצורות. צריך להבין שעל הקשר הזוגי צריך לעבוד, אי אפשר לראות בבן או בת הזוג משהו מובן מאליו. שהרי ברור שלאורך השנים שנהיה ביחד אנחנו נשתנה: נלמד, נתפתח, יגיעו ילדים, יפטרו מישהו, מישהו יחלה חס וחלילה, הורה ילך לעולמו, יהיו משברים, יהיו שמחות, נגדל. בתקווה שנגדל ביחד ונדע לתמוך אחד בשניה בטוב ובפחות טוב. ואת רוב הדברים אי אפשר לדעת מראש, אי אפשר לחזות מה יקרה למשל כשנהפוך הורים. איך זה ישפיע על כל אחד מאיתנו, מה זה יעשה לזוגיות שלנו.
בן הזוג הוא האדם היחיד במשפחה שלנו שאנחנו בוחרים ואולי בגלל זה יש לנו הרבה ספקות לגביו, ‘אולי יש מישהו טוב יותר עבורינו‘?
אז סביר להניח שלא, אי אפשר לדעת אם יש מישהו טוב יותר עבורך וגם אי אפשר לדעת שזאת הבחירה הנכונה. אפשר לנסות ולראות, לעבוד בשביל שזה יצליח, להתאמץ ולעשות את זה ביחד. ואם קשה לבד אז להעזר באשת מקצוע, זה משדרג את הזוגיות ואפשר בהחלט לראות את זה כהשקעה הכי טובה שאתם יכולים לעשות למען עצמכם.
בהצלחה.
סגירת תפריט
מעבר לסרגל הכלים